
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Number of Pins | 8 |
| Number of Elements | 1 |
| Number of Circuits | 1 |
| Max Supply Voltage | 14 V |
| Min Supply Voltage | 3 V |
| Number of Channels | 1 |
| Slew Rate | 500 mV/µs |
| Operating Supply Current | 2.2 mA |
| Input Bias Current | 10 pA |
| Gain Bandwidth Product | 700 kHz |
| Input Offset Voltage (Vos) | 1 µV |
| Max Dual Supply Voltage | 7 V |
| Min Dual Supply Voltage | 1.35 V |
| Voltage Gain | 130 dB |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | 110 dB |
| Nominal Gain Bandwidth Product | 700 kHz |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
| Common Mode Rejection Ratio (CMRR) | 130 dB |
| Input Voltage Noise Density | 100 nV/sqrt Hz |
| Amplifier Type | Zero-Drift Amplifiers |
Stock: 850
Distributors
pcbx
Unit Price$7.15190
Ext.Price$7.15190
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $7.15190 | $7.15190 |
| 10 | $5.60433 | $56.04330 |
| 25 | $5.21780 | $130.44500 |
| 50 | $5.05219 | $252.60950 |
| 100 | $4.89187 | $489.18700 |
| 300 | $4.67205 | $1401.61500 |
| 500 | $4.46211 | $2231.05500 |
| 1000 | $4.26155 | $4261.55000 |
